program kursu

Każdy kurs prowadzony jest według określonego, starannie dobranego i opracowanego programu, w którym zakres materiału dostosowany jest celów kursu.

program

czas trwania

Kursy mają różny czas trwania w zależności od tego, z jakiej dziedziny sportu lub rekreacji się odbywają. Czas kursu trwa od 3 do 14 dni, najwięcej kursów trwa 7 - 10 dni.

cZas  

część ogólna

Jest to część dająca uprawnienia pedagogiczne (kiedyś). Zakres wiedzy na tym kursie to m.in. psychologia, pedagogika, anatomia i fizjologia, oraz inne tematy.

teoria

część techniczna

Jest to główna część kursu. Część techniczna, zwana też specjalistyczną, obejmuje naukę materiału charakterystycznego dla danego rodzaju kursu. 

praktyka

kurs instruktora survivalu

 

Pierwszy termin w roku 2018: 29.IV.2018 - 5.V.2018     Cena: 1090zł za całość.

Brak opłat ukrytych. Cena obejmuje szkolenie aż do wydania dokumentów instruktorskich włącznie.

info: tel. 608-730-601,  army_camp@vp.pl 

Miejsce kursu: rejon Gór Świętokrzyskich, prawdopodobnie okolice Starachowic lub Ostrowca.

Kurs rozpoczyna się od zbudowania wspólnego obozowiska, a tok szkolenia obejmuje wykłady, ćwiczenia praktyczne i terenowe. Uczymy się według zasady: nieprzygotowany nie przeżyje. Jedzenie na kursie może być przyrządzane indywidualnie lub wspólnie, zazwyczaj część posiłków jest robiona indywidualnie, a część wspólnie (np. obiad). W przypadku zgłoszenia się na kurs osób początkujących w zakresie survivalu istnieje możliwość innej organizacji, np. część zajęć może odbywać się "pod dachem" czyli  w budynku lub namiocie. Podobnie jest z noclegiem.

Formalnie kurs obejmuje część ogólną i techniczną.

Część ogólna: obejmuje szkolenie z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii, anatomii i fizjologii i innych pokrewnych tematów. Daje "uprawnienia" pedagogiczne. Realizowana jest częściowo w formie wykładów na kursie a częściowo w czasie pracy samodzielnej.

Część techniczna: zwana też specjalistyczną. Daje konkretną wiedzę i umiejętności z zakresu danego kursu. Obejmuje wykłady, ćwiczenia, pracę samodzielną, film szkoleniowy i inne formy kształcenia.

Dokumenty po kursie:

1. Legitymacja instruktorska - dokument w twardej oprawie wydawany ze zdjęciem kursanta.

2. Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane w języku polskim i angielskim.

3. Zaświadczenie o odbyciu przeszkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Dokumenty wystawiamy w ciągu 2 tygodni od dnia egzaminu.

Kurs kończy się egzaminem pisemnym, zaliczanym w przedostatni dzień kursu.

Poprawka gratis (jedna). Do tej pory nie zdarzyło się, by ktoś egzaminu nie zaliczył.

Na kurs należy koniecznie przywieźć dwa zdjęcia w formacie (rozmiarze) jak do dowodu osobistego lub jak do legitymacji.

 

Aby zapisać się na kurs, należy dokonać tego poprzez zgłoszenie na adres e-mail, np. "proszę o zapisanie mnie na kurs...."

Następnie na podane poniżej (w odpowiedzi także dostaną Państwo numer konta) konto należy wpłacić odpowiednią kwotę pieniędzy. Możliwe jest płacenie za kursy w ratach, z tym, że najmniejsza rata może wynosić 300 zł, a ostatnia rata musi być wpłacona nie później niż w pierwszym dniu kursu przed rozpoczęciem raty. Wysokość pozostałych rat podawana jest pisemnie i może podlegać negocjacji. Jesteśmy tu elastyczni i możemy częściowo dostosować się do klienta.

W pierwszy dzień kursu ćwiczący wypełniają jeszcze ankietę, w której podają dane potrzebne do rejestracji na kursie i późniejszej korespondencji (np. wysłanie dokumentów instruktorskich). Wypełnienie ankiety zajmuje 5 minut.

Dane do wpłaty: Stowarzyszenie Omega, ul. 11 Listopada 20, 27-400 Ostrowiec św.

konto: 63 2030 0045 1110 0000 0396 1130

Z A P R A S Z A M Y !!!

Planujemy, że koszt 7 dniowego kursu w roku 2018 będzie wynosił 1090 zł (w cenę wliczony jest nocleg lub miejsce na nocleg, wyżywienie we własnym zakresie - częściowo może być organizowane przez prowadzącego kurs - razem z innymi uczestnikami kursu - posiłki przygotowuje się wspólnie lub osobno).

Brak innych ukrytych opłat.

info: tel. 608-730-601,  army_camp@vp.pl 

W kursie mogą wziąć udział osoby mające minimum średnie wykształcenie (matura nie jest konieczna).

Na kurs zabieramy (orientacyjnie):

1. Kariamtę.

2. Śpiwór.

3. Koc.

4. Latarkę.

5. Jeden komplet ubrania, które może ulec zniszczeniu.

6. Garderobę (bieliznę, skarpety, inne ubrania).

7. Ubranie lub płaszcz przeciwdeszczowy.

8. Ręczniki i środki do higieny osobistej (mydło, pasta do zębów, przybory do golenia itp).

9. Inne środki według własnego uznania.

Pozostałe rzeczy według uznania. Na kursie budujemy obozowisko i razem w nim mieszkamy i szkolimy się. Dodatkowo przewidziane są zajęcia w terenie. Większość posiłków przyrządzamy wspólnie. Ogólnie mówiąc należy więc zabrać ze sobą rzeczy przydatne do budowy i życia w takim obozie. Poza wymienionymi rzeczami można brać własne wg uznania. Np. plandeka, folia, mała siekierka itp. Nie pozwalamy jednak spać pod namiotem, choć robimy czasem wyjątki.

info: tel. 608-730-601,  army_camp@vp.pl 

Rozwinięcie tematyki survivalu znajdziesz tutaj.

Galeria zdjęć 1        Galeria zdjęć 2

  • Kurs instruktora survivalu

    Kurs z zakresu szkoły przetrwania dla tych, którzy chcą nauczać tego tematu we własnych szkołach lub stowarzyszeniach, dla wychowawców kolonijnych, harcerzy i osób zainteresowanych sztuką przetrwania.

  • karateKurs instruktora samoobrony

    Kurs potrzebny do prowadzenia zajęć z zakresu samoobrony. Na kurs przyjmowani są wszyscy chętni, legitymujący się wykształceniem minimum średnim (matura nie jest potrzebna). Na ten kurs nie są też wymagane jakiekolwiek umiejętności wstępne przed rozpoczęciem kursu. O szczegóły pytaj na adres e-mai lub czytaj tu...

  • samoobronaKurs instruktora karate

    Według naszych wewnętrznych wymagań do tego, by zostać instruktorem karate należy mieć minimum 5 kyu  w dowolnym stylu karate, lub podobny stopień w innej sztuce walki lub sporcie walki. Ponadto należy mieć wykształcenie minimum średnie (matura nie jest konieczna). O szczegóły pytaj na adres e-mail lub czytaj tu...

     

    inne kursy sztuk i sportów walki

  • kurs instruktora, kursy instruktorskie, kurs instruktora, kurs instruktora survivalu kurs instruktora, kursy instruktorskie, kurs instruktora, kurs instruktora survivalu kurs instruktora, kursy instruktorskie, kurs instruktora, kurs instruktora survivalu kurs instruktora, kursy instruktorskie, kurs instruktora, kurs instruktora survivalu

  • Przy organizacji kursów instruktorskich współpracujemy z różnymi klubami i organizacjami lokalnymi i ogólnopolskimi. Jedną z takich organizacji jest karate tsunami.

     

    Inne kursy instruktorskie:  (o szczegóły proszę pytać na e-mail):

    Oferta internetowa poniższych kursów w przygotowaniu.

    1. Kurs instruktorów piłki nożnej,  2. Kurs instruktorów siatkówki,                3. Kurs instruktorów piłki ręcznej,    4. Kurs instruktorów tenisa,   5. Kurs instruktorów tenisa stołowego,    6. Kurs instruktorów badmintona,  7. Kurs instruktora szermierki,  8. Kurs instruktorów szachów,  10. Kurs instruktorów tańca, 11. Kurs trenera personalnego, 12. Kurs instruktora lekkiej atletyki, 13. Kurs menadżera sportu, 14. Kurs instruktora kulturystyki, 15. Kurs instruktora gimnastyki korekcyjnej, 16. Kurs instruktora pierwszej pomocy, 17. Kurs instruktora fitness, 18. Kurs instruktora podnoszenia ciężarów,  19. Kurs instruktora łucznictwa,  20. Kurs dietetyki i suplemacji, 21. Kurs instruktora nordic walking, 22. Kurs instruktora akrobatyki sportowej,   23. Kurs instruktora golfa,   24. Kurs instruktora pływania,  25. Kurs instrukotra kajakarstwa,   26. Kurs instruktorów kolarstwa, 27. Kurs instruktorów narciarstwa, 28. Kurs instruktorów brydża sportowego, 29. Kurs instruktorów aqua fitness, 30. Kurs instruktorów trenera psów.

     

    Inne kursy instruktorskie

    Kursy instruktorskie on line

    Poniżej przedstawiamy niektóre zajęcia prowadzone przez nas oraz naszych uczniów, względnie owoce ich treningów w postaci umiejętności uczniów. Poniżej zajęcia z zakresu karate, egzaminy i filmiki przygotowane przez naszych uczniów.

                    

    Poniżej nasz były uczeń, absolwent, w tej chwili pracujący w Anglii, także  podróżnik, survivalowiec, który praktykuje sztukę przeżycia w różnych państwach świata na różnych  szerokościach geograficznych.

     

    W przygotowaniu: filmy jak poprowadzić poszczególne części treningu: rozgrzewkę, trening techniczny w różnych dyscyplinach sportu, ćwiczenia ogólnorozwojowe itp.