program kursu

Każdy kurs prowadzony jest według określonego, starannie dobranego i opracowanego programu, w którym zakres materiału dostosowany jest celów kursu.

czas trwania

Kursy mają różny czas trwania w zależności od tego, z jakiej dziedziny sportu lub rekreacji się odbywają. Czas kursu trwa od 3 do 14 dni, najwięcej kursów trwa 7 - 10 dni.

 

część ogólna

Jest to część dająca uprawnienia pedagogiczne (kiedyś). Zakres wiedzy na tym kursie to m.in. psychologia, pedagogika, anatomia i fizjologia, oraz inne tematy.

 

część techniczna

Jest to główna część kursu. Część techniczna, zwana też specjalistyczną, obejmuje naukę materiału charakterystycznego dla danego rodzaju kursu. 

 

sklep

Aktualnie dostępne są następujące pozycje książkowe:

1. Karate dla mistrzów. Format A-5, stron 136, zdjęć 57. Autor książki to mistrz z bogatym doświadczaniem, mający ponad 30 lat treningów za sobą. Książka wbrew pozorom przeznaczona dla wszystkich osób, także dla początkujących. Autor zawarł w niej własne przemyślenie o sztukach i sportach walki. Książka jest więc zbiorem myśli autora, odnoszącym się do różnych aspektów treningu. Cena 20 zł.

2. Aktywna samoobrona. Format A-4, stron 136, rysunków 283. Książka stworzona na potrzeby uczestników kursów samoobrony i dla Straży Obywatelskich, które 10 lat temu powstawały w Polsce. Opisuje takie zagadnienia, jak prawo, psychologię walki, prawne aspekty samoobrony i wiele innych ciekawych rzeczy z tej dziedziny. Autor uczy też, jak się zorganizować do walki z przestępczością. Książka opisuje m.in. obronę przed atakiem z pistoletem, czy obronę przed atakiem w samochodzie. Zdjęcia - rysunki - są doskonale opisane, tak, że nie powinno być problemów z ich zrozumieniem. Duża ilość rysunków i tekstu powoduje, że naprawdę warto kupić tę książkę, bo jest w niej zawarta wiedza większa, niż w kilku innych książkach. Cena 30 zł.

3. Przewodnik po Karate do tsunami. Format A-5, storn 90, rysunków 178. Książka jest podręcznikiem dla początkujących adeptów tsunami oraz dla tych, którzy są zainteresowani bym stylem. Przedstawia stronę filozoficzną treningu tak, jak autor był uczony sam w dzieciństwie. Pokazuje postawy w karate, powierzchnie uderzające oraz podstawowe techniki ataku i obrony. Cena 17 zł.

4. Kodeks Boziewicza. Inaczej Polski Kodeks Honorowy. Polska ma swój kodeks honorowy, napisany przez Władysława Boziewicza. Od nazwiska autora nazywany jest też Kodeksem Boziewicza. 90 stron formatu A-5 opisujących zasady honorowego zachowania się. Cena 17 zł.

 

Inne w przygotowaniu. Wkrótce poniżej ukaże się opis.

Nasze publikacje książkowe:

Uwaga! Nie wszystkie publikacje są dostępne przez cały czas. Przed planowanym zakupem prosimy o kontakt telefoniczny lub na e-mail.

I. Dla instruktorów

2. Trener sportowy

II. Sztuki i sporty walki

1. Modern karate    2. Kij    3. Miecz    4. Krótka pałka    5. Nóż    6. Bokken    7. Pałka    8. Dwa krótkie miecze     9. Cep    10. Aktywna samoobrona    11. Karate dla mistrzów    12. Boks    13. Style chwatane    14. Walka na ziemi    15. Okinawa-te     16. Styla japońskie    17. Style koreańskie    18. Style klasyczne

III. Inne sporty

IV. Nauka

  1. Psychologia      2. Socjologia      3. Pedagogika      4. Anatomia i fizjologia      5.Historia       6. Geografia    7. Historia filozofii    8. Prawoznawstwo    9. Religioznawstwo    10. Cybernetyka społeczna

V. Gimnastyka, fitness i sporty siłowe

1. Sprawność i zdrowie    2. Siła i zdrowie

VI. Inne książki

 

O nowościach wydawniczych można także przeczytać na naszej stronie na facebooku. Prosimy, przy okazji odwiedzania naszej strony polub nas na facebooku.