Kurs instruktora boksu
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


 
strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Zapisz się na kurs

Boks wszystkim kojarzy się z walkami sportowymi na ringu. I tak jest w istocie. Boks jest szkołą walki wywodzącą się z Europy, choć trzeba jasno przyznać, że również w Ameryce istniała walka wręcz, różna od tej europejskiej, znana kiedyś jako boks amerykański. Jako sport boks powstał jednak w Europie dlatego mówimy, że jest to walka europejska.
Trening bokserski jest bardzo specyficzny: jest ciężki, wymaga dużego zaangażowania, stosownego do poziomu, jaki reprezentują zawodnicy. Zazwyczaj boks uzupełnia się ćwiczeniami lekkoatletycznymi, siłowymi i innymi. Zwłaszcza boks na wysokim poziomie.
Boks jest bardzo skuteczną szkołą walki, niestety w Polsce uprawia się go głównie jako sport wyczynowy, ale do niektórych sekcji bokserskich przychodzą też ci, którzy chcieliby poćwiczyć go rekreacyjnie.
Na skuteczność boksu ma wpływ kilka czynników. Przed wszystkim jest to bardzo prosty technicznie system. Materiał do nauki to niewielka ilość nieskomplikowanych technik. Główną przyczyną, dla której boks nie jest sportem masowym jest m. in. sposób treningu. Mam tu na myśli konieczne dla boksu tak zwane obicie: osoby ćwiczące boks muszą tłuc się rękami po głowie, niekiedy z całej siły. To właśnie obicie sprawia, że ludzie nie chcą się zapisywać na boks, bo niewiele jest osób, które np. chciałyby iść na drugi dzień po trening z podbitymi oczami do pracy. Jednakże ze względu na to - konieczne do uprawiani a boksu - obicie oraz prostotę technik boks może być bardo skuteczną szkołą walki. W krótkim dystansie jest jedną z najskuteczniejszych szkół walki.
Organizowany przez nas kurs instruktorów boksu ma tak ułożony program, że przygotowuje instruktorów do pracy zarówno w boksie sportowym, jak i rekreacyjnym. Tak się bowiem składa, że ostatnimi czasu daje się zauważyć zainteresowanie boksem właśnie pod kątem rekreacji, czyli poprawy własnej sprawności i nabycia umiejętności walki (obrony).
Boks jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych systemów walki na świecie, a zwłaszcza w świecie zachodnim.
Sportowo uprawiany jest w formie amatorskiej i zawodowej. Najwięcej emocji i kibiców ma oczywiście boks zawodowy. Walczy się w nim znacznie brutalniej niż w amatorskim i oczywiście za większe pieniądze.
Walki w boksie toczą się z podziałem na kategorie wagowe.
Mimo podziału na wagi i zastosowanych rękawic oraz ochraniaczy boks jest sportem wysoce kontuzyjnym, a wypadki zdarzają się w nim często.
Mistrzowie zawodowi bardzo często przechodzą na zawodowstwo po uprzednich sukcesach w boksie amatorskim.

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl


instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu