Kurs instruktora tae-kwon-do
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI

Kurs instruktora tae-kwon-do

Zapisz się na kurs

 
strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Kurs instruktora tae-kwon-do to kurs, dzięki któremu możesz zdobyć uprawnienia do nauczania koreańskiego stylu tae-kwon-do. Styl ten powstał w Korei w latach 50 - tych XX - go wieku. Tak, jak Korea podzieliła się na północną i południową, tak i tae kwon do podzieliło się najpierw na dwa odłamy: WTF i ITF, a potem jeszcze na kilka. Nazwę stylu tłumaczymy jako; tae - ręka, kwon - noga, do - droga. Charakteryzuje się on  m.in. tym, że od początku powstania był uprawiany jako system przygotowany do walk sportowych, co rzadko się zdarza. bowiem większość stylów najpierw miało rodowód bojowy, a potem została przekształcona w sport. Tae-kwon-do charakteryzuje się przewagą technik nożnych nad technikami ręcznymi. Oznacza to, że w walce przywiązuje się większą rolę do używania technik nożnych, niż technik ręcznych. Tae kwon do ma kilka odmian, w tym przynajmniej trzy ogólnoświatowe organizacje: WTF, ITF i GTF. Ta najbardziej rozpowszechniona, czyli WTF, albo taekwondo olimpijskie, jest odmianą typowo sportową, której nie można użyć do walki realnej. Nieco inaczej jest z odmianą ITF, gdzie przywiązuję się większą uwagę do uderzeń rękami, które to można także zadawać w twarz, a więc podobnie jak w walce na ulicy.
Kursy instruktora tae kwon do są tak organizowane, że ich adepci mogą prowadzić zajęcia w różnych odmianach tae-kwon-do. Po kursie instruktora tae kwon do na legitymacji nie jest napisane jedynie nazwa tae-kwon-do.

Kata taekwondo, czyli układy formalne, noszą nazwę palgwe i poomse.

Początkowo formami w WTF były Palgue, zbliżone do form karate. Obowiązywały w wymaganiach na stopnie od 8 do 1 kup:

Poomse Taeguk (wymowa Te-gok) zastąpiły z czasem Palgue:

Poomse wymagane na poszczególne stopnie mistrzowskie noszą nazwy:

1. dan (Cho Dan)

2. dan (I Dan)

3. dan (Sam Dan)

4. dan (Sa Dan)

5. dan (O Dan)

6. dan (Yuk Dan)Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

instruktor sztuk i sportów walki
strona główna


Kurs instruktora survivalu