Kurs instruktora street fightingu
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Po kursie instruktora street fightingu możesz nauczać tej jakże - wbrew nazwie - szlachetnej sztuki walki. Street fighting to po angielsku walka uliczna. Trening street fightingu sprowadza sie do nauczania systemu nieco głębszego technicznie niż klasyczna samoobrona w powszechnym ujęciu. Street fighting obejmuje bloki, uderzenia, kopnięcia, a także szereg innych chwytów.
Jak sama nazwa wskazuje, system przygotowuje do walki prawdziwej, na ulicy, a taka walka odznacza się zupełnie innymi właściwościami, niż walka sportowe. Ktoś może być dobry w  walce ulicznej, może nawet być mistrzem Polski lub świata w jakimś stylu, a nie umieć sobie poradzić w walce na ulicy. Wynika to  z wielu czynników.
Po pierwsze, walka sportowa na zawodach odznacza się innymi zasadami. Walka sportowe odbywa się według określonych zasad, a przeciwnikom zazwyczaj nic się stać nie może. Są od tej reguły wyjątki, np. walki w klatkach czy inne brutalne, ale i tam są zasady, według których się te walki toczą, a za ich przekroczenie grozi nawet dyskwalifikacja.
Tymczasem walka na ulicy odbywa się według innych reguł. W zasadzie w walce ulicznej jest jedna reguła: brak wszelkich reguł. W czasie walki ulicznej może nam się przytrafić jeden przeciwnik, dwóch, trzech, a nawet więcej. W walce na ulicy może pojawić się nóż, pałka, pistolet i inna broń. Tego w walce sportowej nie ma.

Po drugie w walce sportowej, nawet tej najbardziej brutalnej, raczej przeżywamy, a walka na ulicy może skończyć się śmiercią. To właśnie nastawienie psychiczne powoduje, że osobo trenujące pod kątem walk sportowych często nie raczą sobie w prawdziwej walce.
Instruktor street fightingu przygotowywany jest do pełnienia swej funkcji tak, by nauczył swoich podopiecznych jak skutecznie bronić się w walce prawdziwej. Street fighting to sztuka obronna, którą można by nazwać sztuką ataku, bowiem obrona często kończy się skutecznym kontratakiem.
Jeśli chcesz zapisać się na kurs instruktora street fihttingu skontaktuj się z nami.
Każdy uczestnik i absolwent naszych kursów otrzymuje zniżki ( 10% ) na inne nasze kursy. Jeśli kursy są do siebie zbliżone (jak to ma miejsce w wielu sztukach i sportach walki) zniżka może być jeszcze większa. Szczegóły są tu jednak ustalane indywidualnie dla każdego uczestnika, natomiast zniżka 10% jest dostępna dla każdego, kto bierze udział w naszym następnym lub kolejnym kursie.


Zapisz się na kurs

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl
 
strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu