Kurs instruktorów sambo
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

SAMBO to rosyjska sztuka walki zbliżona poniekąd do judo. Sambo powstało w czasach Związku Radzieckiego i niektórzy upatrują się w nim sztuki walki stworzonej na potrzeby szkolenia jednostek rosyjskiego wojska. Jednakże dziś sambo to sport wyczynowy technicznie zbliżony do judo. W historii sambo przyjmuje się, że jednym z jego twórców był Walerii Ostiepnikow, który, poszukując metod do szkolenia jednostek specjalnych sił sowieckich, podróżował i zbierał informacje o różnych sztukach walki. Podobno był nawet w Japonii, gdzie uczył się judo, stąd podobieństwo tych stylów. Dziś naucza się różnych stylów nauczanych podobno kiedyś w rosyjskiej armii, ale te style z pewnością nie oddają w stu procentach tego, czego uczyli się rosyjscy komandosi i członkowie jednostek specjalnych. W drugiej połowie XX -go wieku, gdy istnienie sambo zostało oficjalnie potwierdzone i jednocześnie gdy już przekształcono je w typowy sport wyczynowy, Rosjanie, aby udowodnić jakość tej walki, wyzwali na pojedynki (sportowe) najlepszych japońskich mistrzów judo. Stoczono kilka walk na wyrównanym poziomie. Część wygranych była po stronie Rosjan, a część po stronie Japończyków. Ostatecznie uznano, że pod względem sportowej skuteczności są to walki na podobnym poziomie.
Instruktor sambo uczy się na kursie technik sportowych i samoobrony. Dzięki temu ma większe możliwości wykorzystania swoich umiejętności w praktyce, np. do pracy zawodowej.
Zapisać na kurs można się tak, jak na każdy inny. O szczegółach czytaj
tutaj.

Każdy uczestnik kursu instruktorów sambo może bez dodatkowych szkoleń uzyskać uprawnienia instruktora judo. W tej chwili jest to jedyny taki kurs (zamiennie), po ukończeniu którego można uzyskać także uprawnienia do uprawiania drugiego stylu. Drugim takim jest kurs instruktora judo (stąd użyte słowo zamiennie), po ukończeniu którego można uzyskać uprawnienia instruktora sambo. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie dlatego, ponieważ są to style dość podobne do siebie, na tyle, że zdecydowaliśmy się na takie właśnie rozwiązanie.

Zapisy na kurs

O szczegóły pytaj na: Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl
 


instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu