Kurs instruktora kick-boxingu
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


 
strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl


Zasady uczestnictwa w kursie

Zapisz się na kurs

Kick boxing to w dosłowym tłumaczeniu kopiący boks. I tak jest  w istocie. To połączenie technik boksu europejskiego z technikami nóg ze stylów dalekowschodnich. W sumie istnieje kilka szkół walki, według których rozwijał się kick-boxing. Ten styl walki od początku rozwijał się jako sport wyczynowy, cały czas ewoluując. Pierwotnie wywodził się z uprawianego w Ameryce karate. Gdy rozpoczęto rozgrywać zawody karate, sposób ich rozgrywania był wyśmiewany przez wielu z zawodników i obserwatorów, bowiem często o tym, kto wygrał, decydowali sędziowie, a na zawodach czasami w ogóle nie można był uderzać przeciwnika. Po latach takiego rozgrywania zawodów zaczęto organizować zawody pod nazwą full kontakt karate. Zawody te rozgrywane były w pełnym kontakcie, a zawodnicy zaczęli ubierać rękawice bokserskie, a czasami nawet kaski na głowę.
Z czasem te zawody ewoluowały i tak powstał dzisiejszy kick-boxing.

Kick-boxing rozgrywa zawody według trzech formuł:
- full kontakt,
- semi kontakt,
- light kontakt.
Ful kontakt to taka odmiana, w której walki mogą toczyć się do nokautu przeciwnika. Spośród wszystkich odmian kick-boxingu jest najwardziej brutalny.
Semi kontakt to walka, która jest przerywana po każdym zdobytym punkcie. Walka trwa zazwyczaj 3 rundy po dwie minuty.
Light kontakt to walka ciągła, która toczy się od początku do zakończenia danej rundy. Zazwyczaj walka taka trwa 3 rundy po dwie minuty.
W Polsce rozwojem kick-boxingu zajmuje się Polski Związek Kick-Boxingu, działa też szereg klubów prywatnych i nie zrzeszonych.
Na świecie kick-boxing jest podzielony na kilkadziesiąt wzajemnie rywalizujący organizacji, z których każda organizuje własne zawody, w tym własne mistrzostwa świata.
Kurs instruktora kick-boxingu przygotowuje do nauczania tego stylu walki w klubach sportowych.

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl


instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu