Kurs instruktora Ving Tsun
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki


Kontakt: 608-730-601, army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Ving Tsun to jeden z popularniejszych stylów kung-fu na świecie. Pod względem popularności z pośród wszystkich stylów jest na trzecim miejscu. Swoją popularność zawdzięcza bez wątpienia znanemu mistrzowi i aktorowi - Bruce Lee.
Powszechnie uważa się, że Ving Tsun stworzyła kobieta, mniszka Ng Mui. W praktyce został on stworzony przez pięciu starszych z Klasztoru Shaolin. Gdy po upadku dynastii Ming powstańcy szykowali się do wzniecenia nowego buntu przeciwko okupantowi, potrzebowali nowego stylu walki, który mógłby być trenowany przez wszystkich, bez względu na płeć. Nowy styl miał się ponadto charakteryzować krótkim okresem nauki - 3 - 5 lat. Mniszka Ng Mui była jedną z pięciu starszych z Klasztoru Shaolin. To ona rozsławiła Ving Tsun, dlatego przez lata uważano, że była ona jego twórcą.
System Ving Tsun jest bardzo rozpowszechnionym stylem. Ving tsun pisze się często za pomocą innych liter, np. Wing Chun.  W ten sposób, za pomocą pisowni, określa się również szkoły wing chun należące do różnych mistrzów.
Szkoły Ving Tsun rozwijają się w ponad 60 krajach na całym świecie. Uprawia je ponad 1,3 miliona osób.
Styl charakteryzuje sie specyficznymi technikami, niespotykanymi  w innych stylach. Charakterystyczna jest pozycja do walki, która może być frontalna lub boczna (półfrontalna). Najbardziej charakterystyczną cechą są sposoby obrony, w czasie której stosowane są obrony wokół wektora ataku. Bloki wykonywane są głownie do przodu, a sam styl wykorzystuje oprócz bloków uniki, kopnięcia, uderzenia, dźwignie i rzuty oraz podcięcia.
Nie istnieje jeden styl Ving Tsun, lecz różne szkoły (wywodzące sie od różnych mistrzów) uczą tego samego stylu na różne sposoby, choć technika podstawowa jest tu taka sama.
W Ving Tsun jest (w zależności od szkoły 3 do pięciu kata). Charakterystyczne dla stylu jest używanie w treningu drewnianego manekina.
Kurs instruktora Ving Tsun przygotowuje do nauczania stylu Ving Tsun, Wing Chun.

Zapisz się na kurs

Kontakt: 608-730-601, army_camp@vp.pl
 

instruktor sztuk i sportów walki
strona główna


Kurs instruktora survivalu, instrukotr