Kurs instruktora karate shotokan
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKIstrona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Zapisz się na kurs

Karate shotokan uważane jest za klasyczny styl karate, którego twórcą był Gichin Funakoshi. Dla wielu miłośników karate to właśnie shotokan jest dla karate najważniejszym stylem, najbardziej reprezentatywnym dla całego karate.  Funakoshi wyszkolił wielu wybitnych karateków, którzy kontynuowali jego dzieło popularyzacji karate. Do końca lat 50 - tych XX - go wieku był to najpopularniejszy styl karate. Nazwa shotoka oznacz dosłownie fale sosen, a wywodzi się od budynku, w którym Gichin Funakoshi nauczał karate we wczesnych latach pobytu w Japonii oraz od jego pseudonimu artystycznego.
Jest drugim co do popularności stylem karate na  świecie. Jego techniki opierają sie na silnych, niskich pozycjach i silnych technikach ręcznych i nożnych.
Jak Gichin Funakoshi zaczął nauczać karate w Japonii, został wyśmiany przez swoich nauczycieli z Okinawy za to, że odstępstwa, które wprowadził w karate są tak duże od oryginalnego stylu z Okinawy.
W Polsce shotokan rozwija się w Polskim Związku Karate, poza tym istnieją kluby nie zrzeszone. Trzydzieści lat temu z shotokanu wyodrębnił się styl fudokan, który jest technicznie podobny do tego pierwszego.

Kata shotokan:


Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu