Kurs instruktora judo
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki


Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Kurs instruktora judo
 
Kurs instruktora judo to jeden z kursów instruktorskich z zakresu sztuk i sportów walki. Judo to japońska szkoła walki sportowej, powstała na początku XX - go wieku w Japonii. Charakteryzuje się walką w zwarciu i parterze według specjalnie opracowanych reguł. Powstała na podstawie japońskiej walki ju-jutsu jako typowy sport, odrzucając pierwotne założenia nauki chwytów do walki realnej. W skład kursu judo wchodzą pady, postawy, chwyty, rzuty, dźwignie, podcięcia, duszenia, trzymania i inne. Zawodnicy judo - przy dobrym instruktorze - uzyskują w czasie ćwiczeń wysoką sprawność ruchową.
Po ukończeniu kursu instruktorów judo możesz starać się o pracę w renomowanych klubach judo lub założyć własną szkółkę i trenować, zarabiając pieniążki dla siebie. Mimo powstania różnych nowych sztuk walki i mimo sprowadzenia do Polski szeregu innych sztuk walk judo ma się całkiem dobrze.
Judo wymyślił Jigoro Kano. Judo oznacza "łagodna droga" i miało być niejako przeciwieństwem do ju-jutsu, które w tamtych czasach miało opinię walki bardzo brutalnej. Judo jest typowym sportem i jego zastosowanie w walce prawdziwej jest bardzo nieduże.
W walce sportowej zawodnicy walczą z podziałem na kategorie wagowe. Zawodnicy noszą stroje zwane judogą. Judo składa się głównie z technik rzutów i technik obezwładnień. Jest jeszcze grupa technik uderzeń, ale ta jest rzadko używana, co wynika z faktu, że europejski związek judo nie uznaje tej grupy technik.

W sportowej walce judo kategorycznie zabrani:

Zapisy na kurs

UWAGA!!!
Osoby, które ukończą kurs judo mogą za dodatkową opłatą otrzymać uprawnienia instruktora sambo, bez konieczności kończenia dodatkowych szkoleń. I odwrotnie, instruktor sambo może, w podobny sposób, otrzymać uprawniania instruktora judo.
O szczegóły proszę pytać tu: Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.plinstruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu