Kurs instruktora MMA mieszanych sztuk walki
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Mixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy walczą według ściśle określonych reguł. Zawodnicy walczą w nich przy większej ilości dopuszczalnych technik niż np. w stylach walki europejskich czy japońskich. W obiegowej opinii jest to walka bardzo brutalna, co oczywiście ma też potwierdzenie w licznych zawodach sportowych. Dlaczego mieszane sztuki walki? Nazwa wywodzi się od pomieszania różnych sposobów walki i połączenia ich w jeden system.
MMA to typowa walka sportowa, w której większe preferencje mają osoby lepiej zbudowane. Jednakże ze względu na brutalność ten styl może mieć też zastosowanie w walkach ulicznych. Walki toczą się w miarę realnie, oczywiście techniki najbardziej niebezpieczne dla zdrowia czy życia są tam zakazane.
Kurs instruktora MMA przygotowuje instruktorów tak, by mogli walczyć w każdym dystansie, w pozycji stojącej i leżącej, tak jak to ma miejsce na zawodach i jak to może mieć miejsce w prawdziwej walce. Choć w Polsce MMA jest uważany za odrębny styl, tak naprawdę na świecie MMA jest traktowane jako mieszanka różnych szkół walki, a MMA to chwyt reklamowy określający rodzaj zawodów sportowych.
Mieszanie różnych sztuk walki nie jest nowe i było praktykowane przez wielu mistrzów przez wiele stuleci. Jednak gdy po II wojnie światowej na zachód trafiły sztuki walki z dalekiego wschodu przyjęło się, że można ćwiczyć tylko jeden styl i walczyć według jednej reguły.
W latach 60 -tych XX - go wieku próbował to zmienić Bruce Lee, więc go zabito.
Potem istniało jeszcze wielu mistrzów - nie tak znanych - którzy także łączyli różne style.
Dopiero pod koniec ubiegłego wieku udało się spopularyzować ten rodzaj walki, głównie dzięki zawodom sportowym.
Jeśli chcesz zostać instruktorem MMA, zapisz się na kurs instruktorów MMA organizowany przez naszą organizację.

Zapisz się na kurs

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl
 


instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu, kurs instruktora karate