Kurs instruktora boksu tajlandzkiego
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


 
strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie

Zapisz się na kurs

Boks tajlandzki to wywodząca się z Tajlandii szkoła walki, rozgrywająca walki sportowe według surowych, bardzo brutalnych reguł. Aby zrozumieć istotę boksu tajlandzkiego, należy nieco zagłębić się w kulturę tajlandzką. W Tajlandii boks tajlandzki jest typowym sportem wyczynowym, który uprawia się po to, by startować w zawodach. Jest to duma Tajlandczyków. Ze względu na duży przekrój nauczanych i dozwolonych technik walki oraz brutalność może on być skuteczny w walce realnej. Z tych samych powodów nie zdobędzie dużej popularności w krajach zachodnich, choć - podobnie jak boks - jest w wielu środowiskach popularny.
W Tajlandii znaczna część zawodników wywodzi się z środowisk biednych, dla których boks tajlandzki jest jedyną formą wybicia się z biedy (jeśli osiągną sukces) i osiągnięcia w życiu czegokolwiek.
Jest wiele szkół, które prowadzą rekrutację nastoletnich, a nawet kilkuletnich dzieci i nauczają ich boksu tajlandzkiego. Osoby, które przejdą rekrutację, wyjeżdżają do szkoły, w której często mieszkają, wykonując w niej podstawowe prace, ucząc się czytania i pisania oraz boksu tajlandzkiego. Jako osoby bez przyszłości łatwiej godzą się na brutalne warunki walk sportowych, a ponadto jest to dla nich sposób na wyjście z nędzy. Jeśli ktoś osiąga sukces, może liczyć na to, że zarobi trochę pieniędzy lub zostanie trenerem.
W świecie zachodnim boks tajlandzki nie cieszy się taką popularnością, jak w Tajlandii. Zajmują się nim najczęściej ci sami instruktorzy, którzy trenują kick-boksing lub boks.
Kurs instruktora boksu tajlandzkiego, który organizujemy, przygotowuje instruktorów do prowadzenia zajęć zarówno pod kątem rekreacyjnym, jak i pod sportu wyczynowego.

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl


instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instrukotra survivalu