Kurs instruktora karate kyokushin
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKIstrona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursieKurs instruktora kyokushin karate można u nas ukończyć, zakładając po nim własne dojo. Kyokushin jest najbardziej rozpowszechnionym stylem karate na świecie. Swoją popularność zawdzięcza twórcy Masutatsu Oyamie. Oyama najpierw w Japonii wygrał sportowe mistrzostwa, a potem wyruszył do Stanów Zjednoczonych, propagując własny styl, tocząc walki z podstawionymi kandydatami. Jego amerykańskie podejście do reklamy przydało się i w ten sposób udało mu się wypromować kyokushin.
Co ciekawe, Międzynarodowy Komitet Olimpijski trzy razy proponował Masutatsu Oyamie wprowadzenie karate kyokushin na igrzyska olimpijskie. Oyama trzykrotnie odmówił. Oyama twierdził, że jest to sztuka walki, a nie sport.
Po śmierci Oyamy stylem wstrząsnęło kilka skandalów, które doprowadziły do rozbicia go na kilka organizacji o zasięgu światowym. Ten podział w Polsce nastąpił dość późno, a na świecie już w końcu poprzedniego wieku.
Kurs instruktora kyokushin kończy się uzyskaniem legitymacji instruktorskiej, zaświadczenia o ukończeniu kursu, względnie innych dokumentów.

Kata kyokushin:


Zapisz się na kurs

 Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl


instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu