Kurs instruktora systema
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKIstrona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie


Zapisz się na kurs

Systema lub krócej system to rosyjski styl walki, który był nauczany w armii radzieckiej a potem rosyjskiej. Powszechnie jest utożsamiany z systemem, który trenowali rosyjscy komandosi ze specnazu (rosyjskich wojsk specjalnych) i jako taki trafił na cały zachód, gdzie cieszy się wielkim zainteresowaniem i dużą popularnością.
Od strony technicznej został on tak zbudowany, by osoby o niedużej sprawności i nie trenujące dużo mogły skutecznie walczyć z przeciwnikiem. Ma to zapewne związek z procesem nauczania w armii, który był dość krótki, a więc w krótkim czasie należało wykształcić nawyki i umiejętności skutecznej walki.
Oczywiście  osoby trenujące dłużej uzyskiwały odpowiednio większy poziom umiejętności i skuteczności.
System kojarzy się z osobą Kadocznikowa, rosyjskiego oficera, który opracował naukowe podstawy do jego uprawiania. Potraktował on organizm ludzki jak typowe ciało fizyczne i dokonał konkretnych fizycznych wyliczeń, używając do tego wzorów z fizyki i mechaniki. Był to chyba pierwszy opracowany z naukowym podejściem styl walki. To też odróżniało ten styl od różnych walk z dalekiego wschodu, gdzie o treningu często decydowały względy religijne.
Obecnie na całym świecie system jest propagowany w co najmniej kilku odmianach.
Na jaw wychodzą też inne rosyjskie szkoły walki, jak choćby system fedina i inne.
Kurs instruktora systema przygotowuje instruktorów do nauczania tego właśnie stylu. Instruktorzy systema uczą się walki z bronią i bez niej.
Po ukończeniu kursu instruktorskiego możesz uczyć tego stylu zakładając własny klub lub firmę.

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

instruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu